אודות

עיר ספורט בינלאומית

קריית הספורט הבינלאומית החדשה הנבנית באילת בימים אלה, מחזקת את מעמדה של אילת כעיר תיירות וספורט בינלאומית מבוקשת.
בשנים האחרונות אירוחה אילת בהצלחה אירועי ספורט בינלאומיים במגוון ענפים וקריית הספורט החדשה תזניק את אילת צעד נוסף קדימה.

בשלב הראשון נבנו בקריית הספורט שלושה מגרשי כדורגל בתקן המחמיר של פיפ"א. מגרש אחד סינתטי ו-2 מגרשי דשא טבעי. בנוסף הוקם גם, מגרש לחץ המיועד לאימונים טקטיים. בסמוך למגרש הסינתטי נבנתה טריבונה ל 491 אוהדים.
בשלב ב', המצוי בבנייה בימים אלה, מוקם קומפלקס מבנים הכולל מרכז רפואת ספורט מתקדם, חדרי הלבשה, חדרי תדריך ושאר מבני תמך.

בעתיד הקרוב, תחל בקריית הספורט בניית ארנה – היכל רב תכליתי עם על ל 5000 מקומות ישיבה.
בשלב ג' והסופי בקרית הספורט יוקמו בריכה אולימפית, מגרשי טניס, פאדל ומגרשים משולבים לפעילויות ספורט נוספות. כמו כן, יחנך מסלול ריצה מקצועי.
כבר עכשיו, נהנית קריית הספורט החדשה של אילת מאירוח מחנות אימון של קבוצות כדורגל מליגת העל, הליגה הלאומית ועוד, בנוסף מארחת הקריה טורנירים שונים, בעיקר בענף הכדורגל ובענפי ספורט נוספים המשתלבים היטב במגרשי הדשא המטופחים.

הצוות

אלי לוי
ראש מנהלת פארק
הטרמינל וקריית הספורט אילת
יובל בוארון
מנהל התפעול והתחזוקה של הקרייה
דרור גוטמן
עובד כר דשא

דברי המנהל

״קרית הספורט הבינלאומית החדשה באילת, הספיקה בזמן הקצר שהיא פועלת לארח מחנות אימון של קבוצות מליגת העל, קבוצות הליגה הלאומית ועוד. בנוסף משמשת הקרייה גם כמתקן הבית של אגודת בני אילת ואקדמיית הכדורגל של מכבי חיפה באילת. ״יש כאן את המגרשים הכי טובים בארץ״, זה אחד המשפטים הקבועים שאנחנו שומעים כאן מפי אנשי המקצוע המבקרים כאן. זה משפט שגורם לנו אושר גדול ומדרבן אותנו להמשיך קדימה.

החלום שלנו וזה הסטנדרט על פיו אנו פועלים, הוא אירוח מחנות אימון של הקבוצות הגדולות בעולם. יש לציין כי אנחנו עדיין נמצאים בהליך בניה של מתקנים בענפים נוספים שבסופו תהיה כאן קריית ספורט מהטובות והגדולות באירופה.

אנחנו קוראים לכל קבוצות הכדורגל בארץ לבוא לפה. אילתים אוהבים לארח ועכשיו יש כאן גם מתקן ברמה בינלאומית.״

יובל בוארון – מנהל תפעולי